Страотна сообракајка под надвозникот кај скопски Орман

Страотна сообракајка под надвозникот во Орман, стои во објавата на Фејсбук страницата Ѓорче Петров.

Се надеваме нема повредени, внимателно возете не го загрозувајте вашиот, а и животот на останатите учесници во сообракајот.

Самите фотографии од превртениот автомобил на кров сведочат дека сатанува за тешка сообраќајна незгода.

Засега нема официјални информации за околу овој настан во Орман.

https://www.facebook.com/gjorcePatriotsko/posts/4884600604945699

 

Претходна вестМВР: За неносење маска казнети 385 лица
Следна вестЗатворен локал во Гази Баба и приведени шест лица