Студено време со ветeр и услови за снег

Преку ден времето ќе биде претежно облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на краткотраен снег, а понекаде во овие региони во долините е можен слаб дожд.

Дневната температура ќе биде во интервал од 5 до 12 степени.

Во Скопје ќе биде претежно облачно и ќе дува умерен до засилен северен ветер. Дневната температура ќе достигне 8 степени.

Претходна вестДо 31 декември трае конкурсот за најдобар необјавен македонски стрип
Следна вестВМРО-ДПМНЕ: Филипче закопа 39 граѓани за еден ден, а Заев во кризна состојба оди на избори