Судар на патот Делчево – Берово, возач на трактор тешко повреден

На 07.06.2024 во 11.00 часот во Полициската станица Берово, било пријавено дека на Регионалниот пат Делчево-Берово, на местото „Негреска чекална“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „мерцедес“ со делчевски регистарски ознаки управувано од К.Н.(42) од Делчево и трактор управуван од В.М.(55) од Пехчево.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на трактор.

Извршен бил увид од ОВР Берово.

Претходна вестСе удави маж во Охридското езеро
Следна вестПрв случај на морбили годинава