Судир на четири возила на „Стража“, меѓу нив и автомобил на МВР

Како што информираат од полицијата, во несреќата учествувале и две возила управувани од Ф.Б.(22) и А.Б.(22) од Тетово, а четвртото возило го возел 24-годишен гостиварец.

По незгодата, возачот од Гостивар и неговите тројца сопатници, со брза помош биле пренесени во Ургентниот центар во Гостивар.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Гостивар

Претходна вестТрагедија во кумановско: Во сообраќајка загина малолетник кој управувал мотор
Следна вестРегистрирани 166 новозаразени со коронавирус во Македонија, починаа 4 лица