Тешка сообраќајна несреќа: Загина 20-годишник од прилепско

Тешка сообраќајка со смртни последици во Македонија. Имено, вчера во 12.16 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на регионалниот пат Македонски Брод–Прилеп, кај село Новоселани, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „БМВ“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 20-годишниот М.М. од село Браилово-прилепско и товарно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 43-годишниот К.Т. од Скопје, извести МВР.

-Во несреќата на местото на настанот починал М.М., а смрт била констатирана од лекар од Итна медицинска помош. Со телесни повреди се здобил К.Т., констатирани во Градската општа болница Прилеп, соопшти МВР.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од ОВР Прилеп.

Претходна вестОправдано ли е големото поскапување на полисите за осигурување на возилата?
Следна вестУште тоа и фалеше на Токсикологија, поплава од пукнато парно