Тешко повреден маж донесен во Клиничката болница во Штип

На трети март, во 18.33 часот во СВР Штип, од Клиничка болница Штип е пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен 53-годишниот М.Р.(53) од село Парналија, општина Карбинци, извести МВР.

– По преземени мерки од полициски службеници од СВР Штип било утврдено дека во 11.30 часот на некатегоризиран пат од с.Кучица кон с.Парналија, М.Р.(53) јавал домашно животно и притоа се разминал со неколку возила, при што едно од возилата го удрило животното и тој паднал и се здобил со повредите, соопшти МВР.

Лицето кое го управувало возилото, без да му пружи помош, го напуштило местото. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што, во координација со јавен обвинител ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестВелковски: 100.000 пензионери со примања под минималната плата едвај врзуваат крај со крај
Следна вестСредба на министерот за внатрешни работи Панче Тошковски со заменик амбасадорот на Кралството Шведска Биби Грамсон