Тешко повреден возач на автобус во судар со автомобил

Шеесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден во сообраќајка што се случила во Волково меѓу автобус и автомобил.

Според информациите на МВР, вчера 22.20 чaсот на ул.100 во село Волково, скопско се случила сообраќајна несреќа помеѓу „сузуки“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ј.Ј.(62) од Скопје и автобус „евробус“ со скопски регстарски ознаки управуван од М.Т.(62) од с.Стајковци,скопско.

М.Т. бил пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Претходна вестАрсовска најавува изградба на пет нови мега паркови
Следна вестЗагина 17-годишник откако негов врсник излетал со возилото од патот Кичево – Охрид