Три лица искасани од бездомни кучиња во Скопје

Три лица пријавиле во полициските станици во Скопје дека биле каснати од куче скитник во текот на вчерашниот ден, извести МВР.

Вчера околу пладне во Полициската станица Карпош, М.Ч.(34) од с.Катланово, скопско, пријавила дека на бул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје била касната од куче. Во Полициската станица Гази Баба, А.Д.(21) од Скопје пријавил дека на ул.„Финска“ во Скопје бил каснат од куче скитник, а во 18.45 часот во Полициската станица Аеродром, Л.Ј.(64) од Скопје пријавила дека на пешачка патека во населбата Ново Лисиче во Скопје била касната од бездомно куче.

Претходна вестДимова тврди дека Заев барал да ја повлече пријавата за проневера на 2,2 милиони евра европски пари што таа ја поднела
Следна вестНема докази дека уапсените за убиството на докторот се сторителите