Три лица се обиделе да украдат изборен материјал од простории во Општина Чаир

Обид за кражба на изборен материјал за утрешните избори е пријавен денеска во полицијата

МВР информира дека во Полициската станица Бит Пазар било пријавено дека три машки лица се обиделе да ја отворат предната врата и капијата на објектот на општина Чаир, каде што се чува изборен материјал.

-Но, откако биле забележани од полицискиот службеник, кој го обезбедува изборниот материјал, лицата го напуштиле местото. Не е причинета штета на капијата ни на изборниот материјал. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти МВР.

Претходна вестПретседателот на Кина пристигнува во Белград со делегација од 400 луѓе, ќе се потпишат над 30 договори…
Следна вестПри претрес дома му пронашле 3 полуавтоматски пиштоли и 139 куршуми