Тројца скопјани каснати од кучиња скитници

На 02.02.2023 во 09:50 часот во Полициската станица Гази Баба, Д.Л.(79) од Скопје пријавил дека на ул.„Методија Андонов Ченто“ бил каснат од куче скитник.

На 02.02.2023 во 20:10 часот во Полициската станица Аеродром, Д.Г.(59) од Скопје пријавил дека на бул.„Јане Сандански“ бил каснат од куче скитник.

На 02.02.2023 во 19:30 часот во Полициската станица Центар, Г.Б.(49) од Скопје пријавила дека на ул.„Стале Попов“ била касната од куче скитник.

Претходна вестСин си го нападнал таткото и му нанел повреда
Следна вестБлинкен ја откажа посетата на Кина поради шпионскиот балон