Тројца скопјани нападнати од кучиња скитници

Синоќа во 4:40 часот во Полициската станица Карпош, Д.А. (23) од Скопје пријавил дека на ул.„Женевска“ бил каснат од куче скитник.

Уште еден жител на скопски Аеродром синоќа во 21:30 часот во Полициската станица Аеродром, пријавил дека бил каснат од куче скитник. Имено, С.П. (63) од Скопје пријавил дека на ул.„Владимир Комаров“ бил каснат од куче скитник.

Вчера во 15:15 часот во Полициската станица Чаир, и М.И. (39) од Скопје пријавил дека на бул.„Босна и Херцеговина“ бил каснат од куче скитник.

Претходна вестДрачевчанец фатен дома со пушка и ловни патрони
Следна вестМлад скопјанец пронајден починат во својот дом