Уапсен Косовец на Блаце баран од Интерпол

МВР инфомираше дека вчера на ГП Блаце бил уапсен косовски државјанин по барање на Интерпол.

Вчера во 17.15 часот на Граничниот премин Долно Блаце, полициски службеници го лишиле од слобода С.С.(56) од Косово затоа што при извршена проверка констатирано било дека евидирал со мерка „апси“ по барање од Интерпол.

Тој бил предаден на Полициското одделение Мирковци за понатамошна постапка се вели во соопштението на МВР.

Претходна вестМакедонската армија за 230 милиони евра ќе се опреми со осум италијански хеликоптери
Следна вестЖена почина по пад од балкон на семејна куќа во Гостивар