Уапсени пет скопјани кај кои е пронајдена марихуана

Вчера во 03.20 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода В.В.(24) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана, соопштуваат од МВР.

Исто така, на 06.01.2021 во 22.15 часот на подрачјето на Драчево, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода И.С.(33), М.Ј.(27), К.С.(28) и А.Д.(37) сите од Скопје, затоа што кај нив била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случаите ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестВо ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 17 пациенти, а вкупно се лекуваaт 379
Следна вестФункционерите на ДУИ казнети со по 20 евра за групирањето на прославата на Ахмети