Удавен маж пронајден во водите на Пчиња

Во близина на мостот на автопатот Велес-Катланово, во водите на реката Пчиња, вчера бил пронајден починат 73-годишен маж.

Според информациите од МВР, се работи за жител на Катланово, со иницијали С.П. кој на 20 јануари бил пријавен за исчезнат.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено за обдукција.

Претходна вестПолицијата приведе 50 илегалци кои работеле како градежници кај Стара железничка
Следна вестСкопјани фатени на дело како превезуваат 6 мигранти