Угостителски објект во Tетовско синоќа работел со 29 гости

Синоќа околу 21.30 часот, во тетовското село Горно Седларце, полицијата го привела 41-годишниот Б.И., чиј угостителски објект работел по дозволеното време и во него престојувале 29 лица.

Тој бил задржан во Полициската станица Тетово и по целосно расчистување и документирање на случајот против него ќе следува поднесок за непостапување според здравствени прописи за време на епидемија.

Објектот е времено затворен од Државниот пазарен инспекторат.

Работното време на угостителите е ограничено до 18 часот, како мерка, со цел спречување на ширење на пандемијата.

Претходна вестВМРО и СДСМ продолжуваат да се обвинуваат за пописот на населението
Следна вест72 санкционирани возачи во Центар