Улично куче искаса маж во Скопје

Маж бил каснат од улично куче во Скопје, а настанот го пријавил во полициската станица во Ѓорче Петров.

„На 24.05.2024 во 08.40 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Т.Н.(53) од Скопје пријавил дека на ул. ‘Исаија Мажовски’ во Скопје бил каснат од куче скитник“, соопшти МВР.

Претходна вестПри контрола во угостителски објекти во Скопје пронајдена дрога, приведени девет лица
Следна вестДенес облачно време со дожд и грмежи и услови за краткотрајно невреме