Утре без струја дел од Зелениково

Без без електрична енергија утре ќе останат делови од општина Зелениково, соопшти РЦУК Скопје.

– Од 09:00 до 11:00 часот без струја ќе бидат корисниците од село Градовци, а од 12:00 до 15:00 часот дел од корисниците од село Орешани лоцирани во околината на реката Вардар, во општина Зелениково, се наведува во соопштението.

Претходна вест13 пожари на отворено, три се уште се евидентираат како активни
Следна вестУправен пресуди во корист на Академијата за судии и јавни обвинители