Утре без вода овие скопски улици

Поради дефект на приклучна цевка ф1“ на улица „Дамаска“ број 11б, утре без вода ќе бидат корисниците на оваа и дел од улиците „Прашка“ и „Букурешка“, гимназијата „Нова“, основното училиште „Нова“ и градинката „Нова“.

Од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информираат дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9:00 часот до завршување на дефектот.

Претходна вестФЗОСРМ: Почна исплатата на платите на здравствените работници
Следна вестНов силен земјотрес во Турција од 6.2 степени според Рихтеровата скала