Велат дека нема пари за студенти и плати, а трошат 19 милиони евра за апарати за коцкање, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Во време кога власта на ДУИ и СДС вели дека нема пари за студенти, плати и учебници, троши неверојатни 19 милиони евра за апарати за коцкање, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку денешното соопштение. Народните милиони евра ги трошат без усул и од тоа граѓаните и Македонија немаат никаков аир, се вели во соопштението од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

– Власта на ДУИ и СДС потврди дека за набавка на апарати за коцкање ќе плати 12 милиони евра. Во време кога велат дека немаат пари за учебници, за повисоки плати, за подобрување на студентскиот стандард, Груби и екипата предвидуваат 12 милиони евра за апарати за коцкање, непосредно пред изборите.

Ако се земат предвид и другите набавки на апарати за коцкање, во последните година дена потрошени се неверојатни 19 милиони евра. Перпарим и Артан се добро уигран тим кога се работи за сомнително трошење на народните пари.

За ова мора да има одговорност. Во Македонија никогаш не било полошо и важно е оваа корумпирана клика на ДУИ и СДС да биде поразена, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Претходна вестКонечно: Утре ќе стасаат фамозните налепници „НМК“
Следна вестПриведен бегалец од затвор, осуден на казна од две години