ВМРО-ДПМНЕ: Заев е вистински „монструм“ кој свесно ја злоупотреби трагедијата кај Смилковско Езеро

Зоран Заев е вистински „монструм“ кој свесно ја злоупотреби трагедијата кај Смилковско Езеро за сопствени политички поени. Зоран Заев без трошка срам злоупотреби еден трагичен случај, обвини денеска ВМРО-ДПМНЕ.

-Лажејќи ги семејствата на убиените деца, манипулирајќи со чувствата на граѓаните на Македонија, со цел да предизвика меѓуверска омраза го искористи овој случај за свои политички цели. Каде исчезнаа лажните вести на Заев, дека невини лица лежат во затвор, каде исчезнаа таканаречените бомби кои ќе ја откријат вистинската приказна на Зоран Заев.

По речиси 6 години од бруталните лаги од страна на „монструмот“ Заев, вистината испадна на виделина. Таа е иста како претходно, сторителите на овој грозоморен чин се пред лицето на правдата. Зоран Заев е ноторен лажго, кој е спремен на сè со цел да добие некој ситен политички поен или да си ја спаси сопствената кожа од одговорност.

Во минатото ширеше лажни вести и за несреќата на Никола Младенов, како и за убиецот на Мартин Нешковски, кој патем го пушти да побегне од затвор. „Монструмот“ Зоран Заев овие трагедии во минатото ги користеше во своја партиска агенда, поигрувајќи си со чувствата на многу фамилии.

За сите овие лажни вести, ширење меѓуверска нетрпеливост и играње со чувствата на многу Македонци, за многу брзо време Зоран Заев ќе се соочи со гневот на народот, стои во партиското соопштение.

Претходна вестЗаев: Во следните 2-3 години 1.000 нови домаќинства од Гази Баба ќе имаат градското парно
Следна вестСкопски велосипедисти: Џабе субвенции за точаци, ако нема каде да ги возиме