Во изолација 529 лица, казнети 706

Во текот на изминатото деноноќие на 274 лица им се издадени решенија за изолација, а 255 лица потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР.
-Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што утврдено е дека четири лица не ја почитувале мерката за изолација, се наведува во информацијата. По однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 706  прекршоци.
Претходна вест9 години затвор за Боки, за Катица – 7
Следна вестШто не можеа да му простат на Кочо Рацин?