Во кумановскиот затвор се самоуби убиецот на Танкица Младеновска од Кочани

Усеин Рашидов кој лани на свиреп начин ја уби Танкица Младеновска од Кочани, утринава е пронајден мртов во притворската ќелија.

Ненад Цветковиќ директор на Затвор Куманово во селото К’шање ја потврдува информацијата дека телото на осуденото лице е пронајдено околу 6 часот.

Посочува дека се известени јавното обвинителство и судот, а телото е предадено на обдукција.

Рашидов беше осуден на доживотна казна затвор за стореното свирепо убиство, кој лани со 40 убоди ја усмрти Танкица.

Пресудата на Основниот суд во Кочани се уште не е правослина, бидејќи течат жалбените постапки, а во овој суд во тек беше и постапката за Рашидов за сторено кривично дело уцена, бидејќи со години изнудувал пари и ја уценувал Танкица со компромотирачки фотографии.

Претходна вестИнцидент во Кичево и препишување на вториот испит од државната матура
Следна вестСиљановска Давкова ќе ги потпише измените за реорганизација на министерствата