Во МРТВ и Беко и денеска ќе се издаваат документи

Министерството за внатрешни работи информира дека и денеска ќе работат шалтерите за издавање на готови документи во објектите во Беко и МРТВ во Скопје.

Работното време, како што информира МВР, е од 8 до 16 часот.

Претходна вестНачевски и Николов со прва задача на ЕП во ракомет
Следна вестВо Скопје казни за 119 возачи, 16 возеле пребрзо, 14 под дејство на алкохол