Во сообраќајна несреќа на патот Охрид – Кичево тешко повредена кумановка

Тешко повредена жена во сообраќајка. Имено, Вчера во 21.20 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Кичево, патничко возило „Фолксваген голф“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од 60-годишниот И.А. од Куманово, удрило во бетонска преграда од коловозот, извести МВР.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила неговата сопатничка М.Ш.(36) од Куманово, констатирани во Медицински центар Кичево, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Кичево

Претходна вестПет лица си ги фотографирале гласачките ливчиња, полицијата ги фати
Следна вестПрвичните неофицијални резултати ДИК ќе ги соопшти околу полноќ