За неносење маска казнети 533 лица

Во текот на изминатото деноноќие (17/18.09.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 533 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Претходна вестКазнети 513 возачи во Скопје: 148 за пречекорена брзина, 82 мотоциклисти
Следна вестОтворен нов спортско-рекреативен центар во Карпош 3