Жена нападнала полицаец на скопскиот аеродром

Приведена е 36-годишна Турчинка кој вчера направила инцидент на скопскиот аеродром, соопшти полицијата.

МВР информира дека вчера на Граничен премин „Меѓународен аеродром Скопје“, полициски службеници ја лишиле од слобода Е.Б.(36) од Република Турција затоа што околу 19.00 часот го нарушила јавниот ред и мир и физички нападнала полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

-Лицето било спроведено во Полициското одделение Петровец за понатамошна постапка, се наведува во информацијата.

Претходна вестИзраел подготвува 40.000 шатори за Палестинците кои ќе ги расели од градот Рафа
Следна вестГолем успех на младите македонски фудбалерки: Изборен пласман во А дивизијата во Лигата на нациите