108 санкционирани возачи во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

-На територија на град Скопје изречени се вкупно 108 мерки, меѓу кои девет мерки за возење без возачка дозвола, четири санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло, седум мерки за користење на мобилен телефон при возење, осум санкции за некористење на сигурносен појас…, извести МВР.

Од таму додаваат дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Претходна вестАнкета на ИРИ: Aхмети најнеомилен, а Димитриевски ги надмина Мицкоски и Ковачевски по популарност
Следна вестГрад Скопје: Иако сме меѓу првите кои спроведуваат прскање против комарци, сепак има оркестриран напад врз Скопје