108 санкционирани возачи во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 108 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 13 санкции, осум санкции за користење мобилен телефон при возење, пет мерки за некористење на сигурносен појас.

-Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, велат од МВР.

Претходна вестДел од неколку скопски општини без струја
Следна вестПретрес во домот на Иџет Мемети, член на Советот на обвинители