Дел од неколку скопски општини без струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа без електрична енергија ќе останат:

-од 08:00 – 14:00 часот, корисниците од дел од с. Студеничани. (Општина Студеничани)

-од 09:00 – 14:00 часот, корисниците од дел од улиците: Ринхини и Езерци во нас. Влае. (Општина Карпош)

-од 10:00 – 12:00 часот, корисниците од ул. Пелистерска бр. 2, во нас. Карпош 3. (Општина Карпош)

-од 13:00 – 14:30 часот, корисниците од дел од ул. Миле Поп Јорданов, (објектите во околината на Градинката Пролет). (Општина Карпош)

Претходна вестЖРК Ѓорче Петров го освои трофејот во ракометниот Куп
Следна вест108 санкционирани возачи во Скопје