Скопјанец во дворот пронашол залутан куршум

Во неделата скопјанец во сопствениот двор пронашол залутан куршум.

-Вчера во 11.20 часот во СВР Скопје, Д.С.(73) од Скопје пријавил дека во дворот од семејната куќа на подрачјето на Драчево пронашол залутано зрно од огнено оружје, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, а зрното било подигнато за понатамошна постапка.

Претходна вестСообраќајна несреќа кај Росоман
Следна вестМВР: Амбер Алерт Европа стартува со кампања низ цела Европа со совети како да се постапи во случај на исчезнато дете