Манијак се обидел да силува жена на Водно

Вчера на Водно била нападната 48-годишна жена.

-На 26.02.2023 во 10.29 часот во СВР Скопје, 48-годишна жена од Скопје пријавила дека околу 10.15 часот на Водно едно лице со употреба на сила ја допирало по телото, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестСкопјанка нападната поради недоразбирање во сообраќајот
Следна вестЃуроски: Потполно ги надигравме Норвежаните и покажавме квалитет