Нов, голем инцидент во албанскиот парламент – Рама едвај спаси жива глава

Инцидентите во Парламентот на Албанија веќе извесно време се повторуваат, а за време на нив пратениците од опозицијата палеле факели и фрлале столчиња.
Вчерашната седницата на албанското Собрание траеше само 15 минути, поради протестите и викањето на опозициските демократи, кои насилно влегоа во салата, пишува Albanian Daily News.

Премиерот Еди Рама, кој беше присутен на седницата, не можеше да зборува, а демократите се обидоа да дојдат до него, но беа спречени од обезбедувањето.

Претседателката на Собранието Линдита Никола ја обвини опозицијата дека гледа само на сопствените, а не на народот.

Инцидентите во Парламентот на Албанија веќе извесно време се повторуваат, а пратениците од опозицијата палеле факели и фрлале столчиња

Претходна вестПринцот Вилијам ќе преземе дел од задолженијата на кралот Чарлс, откако на него му беше откриен рак
Следна вестЕрлинг Халанд: Мојот спортски херој е Новак Ѓоковиќ