171 санкциониран возач во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

-На територија на град Скопје изречени се вкупно 171 меркa, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 16 санкции, 14 мерки за возење без возачка дозвола, седум за користење мобилен телефон при управување, 18 мерки за управување под дејство на алкохол, велат од МВР.

Од таму додаваат дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Претходна вестНемам сомнежи дека Ѓоковиќ е најдобриот тенисер во историјата, вели Рубљев
Следна вестУставниот суд потпиша Меморандум за разбирање со Мисијата на ОБСЕ во Скопје