172 санкционирани возачи во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

-На територија на град Скопје изречени се вкупно 172 мерки, меѓу кои 14 мерки за возење без возачка дозвола, осум санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло, 13 мерки за некористење на сигурносен појас, 19 санкции за користење мобилен телефон при возење, велат од МВР.

Од таму додаваат дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Претходна вестСе намалуваат коефициентите за пресметување на платата на функционерите кои ги именува Владата
Следна вестПоднесено обвинение против Рамиз Мерко, незаконски именувал директорка која примала плата 19 месеци