177 сакционирани возачи во Општина Центар

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (12.12) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Општина Центар изречени се вкупно 177 мерки од кои 21 за возење без возачка дозвола, 6 за нерегистрирани возила, 5 за минување на затворен сигнал – црвено светло, 10 за зборување на мобилен телефон.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Претходна вестВМРО-ДПМНЕ: Влегуваш со негативен тест во болница, излегуваш позитивен и нема итна операција
Следна вестИзречени 660 санкции за неносење маска