Изречени 660 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата полицијата регистрираал 660 прекршоци за неносење лична заштита на лицето.

Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Коронавирусот

Претходна вест177 сакционирани возачи во Општина Центар
Следна вестВо ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 38 пациенти, а вкупно се лекуваат 491 болен