181 санкционирани возачи во Скопје, 117 за брзо возење

Полицијата вчера продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 181 меркa, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 117 санкции, 13 мерки за возење без возачка дозвола, пет санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло, 10 санкции за управување под дејство на алкохол.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за заеднички придонес во безбедноста во сообраќајот.

Претходна вестТошковски: Да се размислува за повторно воведување на средно полициско образование
Следна вестУтре истекува рокот за поднесување на изборните листи до ДИК