20-годишна девојка исчезна од својот дом во Мралино, случајот го пријавил таткото

Вчера во 20.00 часот во Полициското одделение Петровец, 51-годишниот Љ.Џ. од село Мралино, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка, 20-годишната В.Г., извести МВР.

Според пријавеното, таа е најверојатно во Гостивар, кај нејзиното поранешно момче.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, додаваат од МВР.

Претходна вестЗапален автомобилот на директорот на затворот „Идризово“, се огласи и МВР
Следна вестАнкета на ИРИ: Ердоган најпопуларен странски политичар во Македонија, по него Путин, а трет е Бајден