23-годишна девојка се коцкала во скопско казино со фалсификувани евра

Пријава за кривично дело добила скопјанка која се обидела да смени фалсификувани евра.

-СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.Ф.(23) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. На 26.11.2020 во казино во Скопје, М.Ф. пуштила во оптек две фалсификувани банкноти во апоени од 500 евра, со намера да ги размени за денари, соопшти полицијата.

Претходна вестНовогодишно украсување на Скопје и три скопски оштини чинело 298.000 евра
Следна вестПочна ли да се одмотува клопчето за „Јавна соба“ – две лица се приведени