24-годишна велешанка двапати силувана во ист ден

Двојно силување во ист ден доживеала 24-годишна велешанка, информира денеска полицијата.

-Девојка од Велес во полициска станица вчера пријавила дека на 20 септември во два наврати, во хотел во Велес и во близина на река Бабуна, пријател на момче на нејзина пријателка физички ја нападнал и извршил обљуба врз неа, соопшти велешката полиција.

Се работи на расчистување на случајот.

Претходна вестМаскиран крадец влегол во домот на Вело Марковски
Следна вестГруевски: Заев се лаже ако мисли дека овие изнудени и диригирани пресуди ќе му помогнат…