30-годишна жена нападната од својот вонбрачен партнер

Вчера во 23.45 часот во СВР Скопје, 30-годишна жена пријавила дека околу 19.30 часот во семејниот дом на подрачјето на Бит Пазар била физички нападната од нејзиниот вонбрачен партнер, 36-годишниот А.З., извести МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Претходна вестУкинат куќниот притвор на Беким Незири
Следна вестПроменливо облачно со локален слаб дожд