415 лица казнети за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 415 прекршоци, соопшти денеска МВР.

-Апелираме до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19, се наведува во соопштението.

Претходна вестЧудо: Салата „Партизан“ во Карпош навечер плачела
Следна вестБелград: Протести и судир со специјалците по најавата за нов полициски час