53 годишен скопјанец почина при пад на работното место

Починал работник во фабрика. Имено, педесет и тригодишен скопјанец вчера паднал и починал додека извршувал работни задачи во фабрика во Куманово, соопшти МВР.

Извршен бил увид од екипа од СВР Куманово и јавен обвинител по чија наредба телото на починатиот му било предадено на семејството.

Претходна вестНападната жена пред својата зграда во Кисела Вода
Следна вест640 новозаболени и 12 починати од ковид-19