Ахмети: Честит Курбан Бајрам, почитувајте ги мерките

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, им го честиташе на муслиманските верници за празникот Курбан Бајрам.

„Поздрав на овој благословен ден пријатели, со најискрени и најдобронамерни желби за здравје, среќа и спокојство во вашите семејства. Ние го прославуваме годинешниов празник на Курбан Бајрам во посебни услови по јавното здравство, затоа ве молам да се придржувате до препораките на здравствените и верските власти. Посакувам празникот да ве најде во добра здравствена состојба за сите вас и вашите семејства и да ви донесе просперитет и радост за вас, народот и земјата.

Да се ​​помолиме заедно за здравјето на сите погодени и за надминување на оваа тешка состојба што го промени нашиот начин на живот што е можно побрзо и полесно.

Радости и просперитет да имате засекогаш пријатели, многу честитки и поздрав до сите “. пишува Ахмети во својата честитка по повод Курбан Бајрам.

Претходна вестДел од автобусите денеска сообраќаат по неделен возен ред
Следна вестСЗО: Постепено укинување на ограничувањата за патување, поставете приоритети