Автобус дивееше на автопатот Скопје – Тетово, возеше пребрзо, менуваше ленти…

На автопатот Тетово – Скопје синоќа автобус од еден автобуски превозник дивјачки возеше и претекнуваше возила.

На снимката што ја објави порталот 24инфо.мк се гледа дека иако има ограничување на брзината на автопатот, иако има и посебно ограничување на брзината на самиот автобус, возачот ништо од тоа не почитува, претекнува возила со десеттици километри над дозволената брзина…

Претходна вестГолем пожар го зафати охридскиот градски пазар
Следна вестМечка влегла во двор на штала во гостиварското село Форино