Автобусите на ЈСП „Скопје“ утре ќе возат по неделен возен ред

Утре, среда (08.05.2024 год.), јавниот превоз ќе функционира по неделен возен ред, соошти денеска ЈСП „Скопје“.

Во информацијата се наведува дека Жичницата нема да работи.

-Дежурни од 7 до 14 часот ќе бидат билетарниците на Транспортен центар и таа во Ѓорче Петров, се наведува во информацијата.

 

Претходна вестПриватните специјализанти и денеска на протест
Следна вестПреку волонтирање стануваме најдобрата верзија од самите себе