Бензините и дизелот поскапуваат за 1,5 денари за литар

Цените на бензините и дизелот поскапуваат за 1,5 денари/литар, одлучи денеска Републичка комисија за енергетика и водни услуги.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е В) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1), се зголемуваат за 1,50 ден/лит, во однос на досегашните малопродажни цени. Со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 79,50 ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 81,50 ден/лит.

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е В) изнесува 76,50 ден/лит, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) изнесува 76,00 ден/лит.

Претходна вестМОН: Не сме иницирале покачување на партиципацијата за студирање, студентите да бидат спокојни
Следна вестНикола Маџиров со прва книга за деца