Без струја дел од општина Карпош

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, информира дека, поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, денеска, без електрична енергија ќе останат, корисниците од објектите во околината на ТИНЕКС – МАРКЕТ на улицата Кленоец во населба Влае во општина Карпош.

Без струја објектите ќе бидат од 08:00 до 09:30 часот.

Претходна вестДрама во Автокоманда, мајсторија на Постолов по истекот на времето, Радовиш влезе во Суперлигата
Следна вестМакрон го распушти Собранието по тешкиот пораз на европските избори