Без струја делови од Чаир и Аеродром

Без електрична енергија денеска од 8:30 до 13 часот ќе останат дел од корисниците лоцирани на улиците „Златарска“, „Кујунџиска“ и објектите околу џамијата „Араста“ во Стара скопска чаршија.

Во периодот од 8:30 до 15 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од улицата „Божидар Рајковиќ“ во населба Лисиче.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекините се поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа.

Претходна вестБез вода дел од општина Центар
Следна вестИ во Србија се шири измамата со подигање на наводни пратки во Пошта, иста како и во Македонија