Без вода дел од општина Центар

Без вода од 8:30 часот ќе бидат дел од корисниците од улиците „Христо Смирненски“, „9 Мај“, „Петар Попарсов“, „Костурски херои“, „Васил Стефановски“, „Диме Аницин“ и „Роза Луксенбург“.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради санирање дефект од од ф – 80 милиметри на улица „Васил Стефановски“ број 16.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

Претходна вестОколу 4.000 граѓани направиле увид во Избирачкиот список, рокот истекува на 18 март
Следна вестБез струја делови од Чаир и Аеродром